Mariánky v pohybu na fotografiích Václavy Simeonové

V Městském divadle v Mariánských Lázních proběhla dne 16. února 2016 vernisáž k výstavě fotografií chebské autorky paní Václavy Simeonové. Nápad zachytit město v průběhu roku během kulturních, společenských a sportovních událostí vznikl vyhlášením 2. ročníku fotografické soutěže města Mariánské Lázně. Soutěž plynule navázala na pilotní ročník z roku 2014, který se setkal s velkým zájmem veřejnosti.

Druhý ročník soutěže pod názvem „Mariánky v pohybu“ byl vyhlášen u příležitosti Zahájení lázeňské sezóny 2015 a samotná soutěž probíhala do konce října. Cílem bylo, aby obyvatelé města i lázeňští hosté fotili kulturní, sportovní a společenské akce ve městě a zároveň zachytili jedinečnost Mariánských Lázní v rámci aktivního odpočinku.

Hlavním sponzorem tohoto ročníku byl Svaz letců České republiky, pobočka 10 Mariánské Lázně, který věnoval jako hlavní cenu do soutěže „Rekreační let nad Mariánskými Lázněmi“. Jako další ceny byla připravena romantická večeře ve dvou v lázeňském hotelu Royal a poukazy na aktivity v lyžařském areálu Snowhill Mariánky. Zvolené téma však neoslovilo tolik účastníků jako v prvním ročníku soutěže a porota měla velmi nesnadný úkol. Vzhledem k malému počtu došlých snímků, které zároveň často nesplňovaly zadaná kritéria, nebyly hlavní ceny uděleny. Šest nejlepších fotografů však bylo oceněno Čestnou cenou infocentra a dostalo věcné ceny a dárky.

Předávání cen proběhlo právě v rámci vernisáže fotografky Václavy Simeonové, která se uvolila poskytnout fotografie na dané téma ze své vlastní tvorby. Vernisáže se zúčastnil i starosta města Chebu, pan Petr Navrátil, který společně se zástupcem hlavního sponzora, panem Jaroslavem Polenským, předal hlavní cenu právě paní Simeonové, která se de facto stala pravou vítězkou soutěže.

Je na místě poděkovat všem, kteří se nějakým způsobem podíleli na realizaci soutěže, ať už to byli samotní soutěžící, porota, pracovníci Infocentra a město Mariánské Lázně, za jehož finanční podpory celý projekt proběhl. Samozřejmě velký dík patří našim sponzorům. Budeme se těšit na další společné soutěže.

Za organizační tým: Barbora Tintěrová

Výsledky soutěže

Čestnou cenu a věcné dárky od infocentra obdrželi: Serhiy Bezyk, František Krejčí, Gustav Medřický, Heinz Moses, Ivana Mottlová, Pavel Palas.

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *